Ethiopian News, Current Affairs and Opinion Forum
Degnet
Senior Member+
Posts: 25078
Joined: 16 Feb 2013, 11:48

Antum sebat bejakum endo neti hezbi Tigray hezebelu,kelie enteterefe Egziabher alewo Egziabher dema kab kulu yebeletse

Post by Degnet » 17 Feb 2020, 03:38

Remember you will go to hell for this,nai Egziabher hasab tekawemu slezelekum,think of the history of Palestine,now Israel under Turkey.Ab Tigray zelo eziy eyu.Netom Eritrawian ina etblu bezuh tenegirekum eyu,you are slaves worst than Isaias.Ne'eu ewn begebue ketehasbelu aykealkumn mesdemem/netom kebrom zhelewu Eritrawian aymelketn
Last edited by Degnet on 17 Feb 2020, 03:53, edited 1 time in total.

Noble Amhara
Senior Member
Posts: 11715
Joined: 02 Feb 2020, 13:00
Location: Abysinnia Highlands

Re: Antum sebat bejakum endo neti hezbi Tigray hezebelu,kelie enteterefe Egziabher alewo Egziabher dema kab kulu yebelet

Post by Noble Amhara » 17 Feb 2020, 03:51

Remember you are slaves worser then isaias “ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

images/smilies/icon_lol.gif

Abdelaziz
Senior Member
Posts: 11365
Joined: 29 May 2013, 22:00

Re: Antum sebat bejakum endo neti hezbi Tigray hezebelu,kelie enteterefe Egziabher alewo Egziabher dema kab kulu yebelet

Post by Abdelaziz » 17 Feb 2020, 04:13

QILETAM QIxU YETEBEDA YESHE'RMUTA YEJU ZINJERO LIJ, YEJU-AR'TERA DIQALA HO'MO,
SINCE THE DAY I DEEPTHROATED YOU GOT SCARED FOR LIFE AND THEREAFTER YOUBECAME VERY IMMATURE AND CHILDISH TROLL TTALKING TO YOUR LEAKY ORIFICES.
ASFENDIJE BEDICHE EGELIHALEW, I WILL FEED YOUR GI'MATAM YEJU MEAT TO CROCODILES IN HASHENGE, YES I WILL DO IT WHEN I CATCH YOU.
QOMAXA YEDIHA ZER YEJU HO'MO HAVE NOTHING TO SELL TO TIGRAY EXCEPT HIS GI'MATAM AN'UZZ. AMHARAY QERE CHIGIR TESHQENEXERE... SILU JEGNOCHU TIGRAYOCH ALSEMASHIM , ANCHI QIXISH YETEBEDA QILIETAM FI'NAFINT.

Follower
Member
Posts: 2303
Joined: 16 Feb 2013, 01:19

Re: Antum sebat bejakum endo neti hezbi Tigray hezebelu,kelie enteterefe Egziabher alewo Egziabher dema kab kulu yebelet

Post by Follower » 17 Feb 2020, 07:25

Degnet wrote:
17 Feb 2020, 03:38
Remember you will go to hell for this,nai Egziabher hasab tekawemu slezelekum,think of the history of Palestine,now Israel under Turkey.Ab Tigray zelo eziy eyu.Netom Eritrawian ina etblu bezuh tenegirekum eyu,you are slaves worst than Isaias.Ne'eu ewn begebue ketehasbelu aykealkumn mesdemem/netom kebrom zhelewu Eritrawian aymelketn
ምስ ሌባ ልውግን ሌባ ለይኮነይ፡መስመርካ ሓዝ፡
ዓጋመ እንክዋረዱ ቀሺ ተመሲልክስ ግደፉ ምባል,ዓጋመ እንክጸርፉ ተሓቢእካ ምቁጽጻይ፡ጨለ ልቢ ትግራይ።

Post Reply